نوشتن تبریز بازیکن تصویری استقلال

نوشتن: تبریز بازیکن تصویری استقلال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در دولت یازدهم 2 میلیون شغل ایجاد کردیم / روحانی

رییس جمهوری با اشاره به کارها دولت جهت زیاد کردن رفاه کارگران اظهار کرد: دولت یازدهم در تمام سال‌های خود تلاش کرده تا زیاد کردن حقوق کارگران زیاد از قیمت تورم ب

در دولت یازدهم 2 میلیون شغل ایجاد کردیم / روحانی

روحانی: در دولت یازدهم 2 میلیون شغل ایجاد کردیم

عبارات مهم : زندگی

رییس جمهوری با اشاره به کارها دولت جهت زیاد کردن رفاه کارگران اظهار کرد: دولت یازدهم در تمام سال های خود تلاش کرده تا زیاد کردن حقوق کارگران زیاد از قیمت تورم باشد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان صبحگاه امروز در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد،گفت:امروز روزی است که ما و کارگران شجاع، غیور و سختکوش پیمان می بندیم که جهت عظمت زیاد کشور عزیزمان ایران و ایرانی بودنمان و همچنین جهت پیشرفت کشور تلاشی مضاعف کنیم.

در دولت یازدهم 2 میلیون شغل ایجاد کردیم / روحانی

وی با تأکید بر اینکه باید در مسأله کار و اشتغال و زندگی کارگران واقعیات را ببینیم خاطرنشان کرد: اگر امروز کسی مدعی است که کارگران عزیزمان مشکلی ندارند واقعیت زندگی آنها را نمی دانند.

رییس جمهوری گفت: متأسفانه سال ها در زمینه اصلاح زندگی کارگران تلاش مورد نیاز انجام نشد. در هشت سال پیش از سال 92 مشاهده می کنیم که فقط 46 هزار اشتغال خالص ایجاد گردید.

رییس جمهوری با اشاره به کارها دولت جهت زیاد کردن رفاه کارگران اظهار کرد: دولت یازدهم در تمام سال‌های خود تلاش کرده تا زیاد کردن حقوق کارگران زیاد از قیمت تورم ب

روحانی با بیان اینکه جهت اصلاح اوضاع کارگران دو راه زیاد وجود ندارد، تأکید کرد: راه نخست جهت اصلاح اوضاع مسیر شعار و وعده هست. در این راه باید به صورت مداوم شعار و به مردم وعده بدهیم که فردا چنین و چنان خواهیم کرد. راه دوم، راه دیدن واقعیات، طراحی در برنامه ریزی جهت اصلاح و پیشرفت زندگی مردم به خاص کارگران است.

وی تصریح کرد: نخستین کاری که باید در کشور انجام شود این است که فضای کار زیاد کردن یابد و مطالبه جهت به کار گرفتن کارگر زیاد شود. شایسته نیست کارگران جهت گزینش شغل خود آزادی نداشته باشند و مجبور باشند که کاری را با شرایط سخت و حقوق اندک بپذیرند. آیا که نخستین مرحله آزادی که ما از آن سخن می گوییم آزادی در گزینش راه و مسیر، نوع شغل و متناسب بودن شغل با حقوق دریافتی و منصفانه بودن دستمزد است.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: من از کارگران می پرسم که آیا امروز در مقایسه با سال 91 فعالیت کارگاه ها، بنگاه های اقتصادی، کارخانه های متعدد و مزارع زیاد شده است یا این کارگاه ها در مسیر بسته شدن و بدون کار شدن کارگران حرکت کرده اند.

در دولت یازدهم 2 میلیون شغل ایجاد کردیم / روحانی

روحانی با اشاره به زیاد کردن تولید گندم در کشور طی سال های اخیر ادامه داد: من از کارگران می پرسم که آیا امروز مزارع سرزمین ما گندم بیشتری در اختیار مردم قرار می دهند یا هنوز جهت واردات گندم ما نیازمند واردات از خارج هستیم.

وی با اشاره به توصیه رهبری مبنی بر اینکه نگاه مسئولان باید به سمت بیرون از کشور نباشد، خاطرنشان کرد: من از کارگران می پرسم که در سال های 90 تا 91 جهت نان سفره مان نگاهمان به بیرون بود یا نه؛ ما در سال 90 و 91 چند میلیون گندم وارد کردیم؟. در سال 95 اوضاع چگونه بود؟؛ آیا در سال 95 ما همچنان وارد کننده گندم بودیم یا به خودکفایی در این زمینه رسیدیم و گندم را صادر کردیم.

رییس جمهوری با اشاره به کارها دولت جهت زیاد کردن رفاه کارگران اظهار کرد: دولت یازدهم در تمام سال‌های خود تلاش کرده تا زیاد کردن حقوق کارگران زیاد از قیمت تورم ب

وی با بیان اینکه آرزوی ملت این بود که روزی صادرکننده گندم باشیم، افزود: ما امروز 3 میلیون تن گندم به خارج از کشور صادر می کنیم و این افتخار در سایه تلاش های کشاورزان عزیز و کارگران تحقق یافته است.

رییس جمهوری کشورمان همچنین با اشاره به افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و خودکفایی کشور در زمینه بنزین خاطرنشان کرد: از کارگران می پرسم که آیا از دیروز با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس ما در مسیر خودکفایی بنزین قرار گرفتیم یا همچنان واردکننده آن هستیم؟ آیا جهت ما افتخار است که از خارج بنزین وارد کنیم یا خودمان با تلاش کارگران خود آن را در داخل تولید کنیم؟

در دولت یازدهم 2 میلیون شغل ایجاد کردیم / روحانی

روحانی گفت: آنها که شعار می دهند باید امروز واقعیت های کشور را ببینند و بدانند که امروز با وجود تقلیل قیمت نفت به یک سوم و یک چهارم سال 91 آیا نباید افتخار کنیم که تبدیل به صادرکننده گازوییل شده است ایم؟

وی با بیان اینکه چنانکه بخواهیم کشور در مسیر پیشرفت و عظمت قرار بگیرد باید به شعارها و وعده های خود عمل کنیم، اظهار کرد: دولت یازدهم به وعده های خود عمل کرده و با این عمل خود به کارگران نشان داده که شرایط بهتر جهت زندگی امکان پذیر است.

روحانی با بیان اینکه در دولت یازدهم 2 میلیون شغل تازه جهت جوانان و میانسالان ایجاد شد، خاطرنشان کرد: با این وجود غصه ما در اشتغال هنوز تمام نشده هست. گرچه 2 میلیون نفر سر کار رفته اند ولی بیش از 3 میلیون نفر هنوز بدون کار هستند و درد و زحمت آنان باید خواب را از ما و سایر مسئولان بگیرد.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به کارها انجام شده است در دولت در زمینه فعالسازی بنگاه های نیمه فعال، با بیان اینکه ایجاد اشتغال به معنای آن است که بنگاه های خوابیده و نیمه فعال را فعال کنیم، تصریح کرد: در سال 95، 24 هزار واحد نیمه فعال از سوی دولت وادار به حرکت شدند. با این وجود هنوز ده ها هزار واحد غیرفعال و نیمه فعال وجود دارد.

روحانی در ادامه صحبت های خود با تأکید بر لزوم حفظ حقوق و احترام کارگران گفت: باید جهت فعال سازی واحدهای نیمه فعال سرمایه مورد نیاز جذب کنیم و به کارگران احترام بگذاریم.

وی با طرح این پرسش که آیا در دولت یازدهم سالی وجود داشته که حقوق کارگران و کارمندان کمتر از میزان قیمت تورم زیاد کردن یابد، گفت: در سال های پیش زمانی که تورم 35 یا 25 درصد بود میزان زیاد کردن حقوق کارگران 15 درصد بود ولی در دولت یازدهم حقوق کارگران همواره زیاد از قیمت تورم زیاد کردن یافته است.

رییس جمهوری کشورمان با بیان اینکه دولت یازدهم در گام نخست تلاش کرد تا تورم را مهار کند، اظهار کرد: کارگران، حقوق بگیران و اقشار پایین جامعه کسانی هستند که بیش از دیگران از زیاد کردن قیمت تورم ضرر می کنند و زندگیشان نابود می شود. در همین زمینه به کارگران اعلام می کنم که قیمت تورم مواد خوراکی که در مرداد 92، 51 درصد بود در اسفند 95 نسبت به دوزاده ماه پیش از آن به 7 درصد کم کردن یافته است.

ادامه دارد…

واژه های کلیدی: زندگی | میلیون | کارگران | حسن روحانی | دولت یازدهم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs